تبلیغات
آفتاب پنهان - ایجاد نا امیدی و بی مسئوولیتی نسبت به حضرت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
ایجاد نا امیدی و بی مسئوولیتی نسبت به حضرت
گاهی اشخاصی با تفسیر و توجیه غلط آیات و روایات، مردم را دل سرد و ناامید کرده، آن ها را از هر حرکت مثبت و مؤثری که می توانند در راه ظهور حضرت و برطرف شدن موانع آن بردارند، باز می دارند، این نیز برخلاف حقیقت و خواست و دستور حضرت است. حضرت از ما خواسته اند که در نظام درونی به خودسازی و تزکیه نفس بپردازیم و نیز تا توان داریم به ساختن دیگران کمک کنیم و هم از ما خواسته اند که برای ظهورش او را یاری کنیم و سعی در برطرف کردن موانع نماییم و حتی از سهل انگاری، سستی و تنبلی و نیز غفلت از او و اهداف و انتظاراتش شکایت فرموده است. دینداری چنین اشخاص نادان و بیمار و حتی دعوت آن ها به دینداری، بدون ملاحظه تنهایی، اضطرار و انتظارات حضرت از شیعیان و دوستانش است. آن ها چشمان بی فروغ خود را به روی این همه فساد و جنایتی که دشمنان حضرت و آیین او، در سطح جهان و به خصوص درباره مسلمین و شیعیان اعمال می کنند، بسته اند و یا ادعای دوستی حضرت، منجی عالم را فراموش کرده اند و مردم را از نزدیک شدن به او برای رفع این همه ظلم و تباهی باز می دارند.

چنین اشخاصی هیچ تفسیری از این همه آیات و روایات درباره مسئوولیت دنیایی و اخروی مردم در قبال امام زمانشان ندارند. نه خود جوابی دارند و نه می گذارند مردم خود را برای پاسخگویی در محکمۀ عدل الهی نسبت به مسئولیتی که دارند، آماده کنند.

نظریه سخیف و احمقانه «جدایی دین از سیاست» نیز «جدایی دین از دنیا» از مظاهر و ترواش های فکرهای علیل و فاسد چنین اشخاصی است که بعضاً در لباس دین و استادی حوزه و دانشگاه به خورد ساده دِلان ناآگاه می دهند تا به این وسیله ضعف ایمان، بی مسئوولیتی در برابر امام زمان ارواحنا له الفداء و نیز بی دردی نسبت به وضعیت اسفبار دین و دنیایی بندگان خدا را توجیه کنند.

پی نوشت :
آشتی با امام عصر-محمدشجاعی


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :