تبلیغات
آفتاب پنهان - ارتباط بهائیت و صهیونیسم
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
ارتباط بهائیت و صهیونیسم
ارتباط بهائیت و صهیونیسم
از اول پیدایش، فرقه بهائیت با یهود ارتباط تنگاتنگی داشت به طوری كه روش بهائیت این بود كه یهودیان را به جمع شدن در فلسطین و بر پایی دولت اسرائیل تشویق و بشارت دهند، چنانچه در كتاب اقدس بهاء الله آمده:

آن روز (با تشكیل حكومت اسرائیل) روزی است كه كلیم (حضرت موسی) رستگار شد و عبدالبها هم می گوید: در كتاب های عهد عتیق آمده است كه یهود در سرزمین مقدس جمع می شود و این بشارت الهی در زمان بهاء الله تحقق یافت و خطاب به یهودیان می گفت: ای دوستان خدا و فرزندان ملائكه های خدا، همانا آسمان جدید و زمین مقدس مهیا شده برای حكومت مقتدر صهیونیزم! و بهاء الله در این سرزمین بشارت های الهی را دید و خداوند به وعده اش عمل كرده است! در همین ارتباط شوقی افندی می گوید: عبدالبهاء نوشته است كه فلسطین باید وطن قوم یهود باشد و همسرش «روحیه»، می گوید: رشد بهائیت امكان پذیر نیست مگر اینكه با اسرائیل ارتباط داشته باشد!! [1].جولد تسیهر مستشرق یهودی هم می نویسد: به یهودیان چنین وانمود می شود كه هر آیه و نشانه ای كه در عهد قدیم وجود دارد خداوند آن را به بهاء الله ظاهر كرده است. و عباس افندی هم بعد از مرگ پدرش، از تورات و انجیل برای آمدن خودشان بهره ها جست و آنچه را در سفر اشعیا وعده داده می شود (كه مراد آمدن حضرت عیسی است) به بهاء الله تفسیر كرد و نویسنده دیگری به نام محمد افندی می نویسد: حضرت عبدالبها برای وحدت دین آسیا بین مسلمانان، مسیحیان و یهود آمده است تا همه را بر اصول حضرت موسی جمع كند. [2] .

وقتی هم تمام دولت های اسلامی با رژیم اسرائیل مخالفت كردند، شوقی افندی علاوه بر نوشته هایش كه حاكی از موافقت او با تأسیس دولت اسرائیل بود، با رئیس جمهور اسرائیل ملاقات كرد و مراتب وفاداری خویش را اعلام كرد و در پیامی به بهائیان به مناسبت عید نوروز اعلام نمود؛ مصداق وعده الهی به فرزندان ابراهیم خلیل و موسی كلیم، دولت اسرائیل در ارض اقدس مستقر شده است!!

بر اساس همین ارتباطات است كه بهاءالله به فلسطین می رود، چنانچه در تاریخ آمده است، پس از مرگ علی محمد رهبر بابیه و سوء قصد بابیان به ناصرالدین شاه، یحیی صبح ازل جانشین باب و حسینعلی بهاء الله برادرش به بغداد رفتند، البته با حمایت و اسكورت دولت روسیه تزار. ولی بهاءالله جانشینی برادرش را از طرف باب، وسیله ای برای حفظ خود از گزند دشمنانش دانست و گفت: آنچه باب وعده داده بود به آمدنش من هستم و این كار باعث اختلاف بین دو برادر گردید و دولت عثمانی آنها را به مركز حكومت یعنی استانبول آورد، ولی در آنجا اختلافات شدیدتر و دولت عثمانی با ترفندی خاص و به بهانه خاتمه دادن به اختلافات و با توصیه دولت انگلیس، یحیی صبح ازل را به قبرس و حسینعلی بهاء الله را به سرزمین فلسطین اشغالی انتقال داد! [3] .

پاورقی:
[1] سراج الدین، احمد ولید، البهائیه و النظام العالمی الجدید، بی جا، مكتبه دار الفتح، بی تا، ج 2، ص 383.

[2] همان، بی تا، ج2، ص 383 به بعد.
[3] حداد عادل، غلامعلی؛ دانشنامه جهان اسلام، تهران، بنیاد دائره المعارف اسلامی، 1375 ش، ج 4، ص 733 به بعد.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :