تبلیغات
آفتاب پنهان - بهترین اعمال
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
بهترین اعمال
چون این عمل موجب سرور بهترین اهل ایمان است، و شادمان نمودن مؤمن - بعد از نماز - بهترین اعمال مى ‏باشد. دلیل بر این معنى روایتى است كه در جلد دهم بحار، به نقل از كتاب مناقب از حضرت حسین بن على ‏علیهما السلام روایت شده كه فرمود: به یقین جدّم پیغمبر صلى الله علیه وآله وسلم فرمودند: بهترین اعمال بعد از نماز، ادخال سرور بر دل مؤمن است به چیزى كه گناه در آن نباشد، كه من غلامى را دیدم با سگى هم‏ غذایى مى‏ كند.

درباره این كار از او پرسیدم، گفت: اى فرزند رسول خداصلى الله علیه و آله وسلم! من غمناك هستم و با خوشحال كردن این سگ خوشحالى مى ‏كنم، زیرا كه صاحبم یهودى است مى‏ خواهم از او جدا شوم.

پس حسین‏ علیه السلام نزد صاحب او رفت و دویست دینار قیمت غلام را نزد او برد، یهودى عرضه داشت: غلام فداى قدمت! و این باغ براى او باشد و پول را به شما بازگرداندم. امام‏ فرمود: من هم پول را به تو بخشیدم.

عرض كرد: پول را قبول كردم و آن را به غلام بخشیدم. حسین ‏علیه السلام فرمود: غلام را آزاد كردم و تمام این‏ها را به او بخشیدم.

آن‏گاه همسرش گفت: من مسلمان شدم و مهریّه ‏ام را به شوهرم بخشیدم، یهودى گفت: من نیز مسلمان شدم و این خانه را به همسرم بخشیدم. [1]

پی نوشت :
[1] بحار الانوار: 194/44؛ و مناقب: 229/3.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :