تبلیغات
آفتاب پنهان - بهترین مردم بعد از امامان
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
بهترین مردم بعد از امامان
از امورى كه از حدیث سابق استفاده مى ‏شود این‏كه:

دعا كننده براى این موضوع ارزنده در عداد بهترین مردم قرار خواهد گرفت، زیرا كه از كسانى خواهد بود كه امر امامان‏ علیهم السلام را مذاكره مى ‏كند. چون منظور از مذاكره امر ایشان، یادآورى آنان و ذكر آنچه متعلق به ایشان و دعوتشان مى ‏باشد، به جهت جاوید ماندن نام و آثار آن‏ها كه بدون تردید بقاى دین جز به این امر نیست، و از این معنى به دست مى‏آید كه این عمل از سایر اعمال مستحبّى بهتر است، مخصوصاً در زمان غیبت. و ناگفته نماند كه: از بارزترین و بهترین انواع ذكر امامان‏ علیهم السلام، یادآورى صفات و ویژگى‏ هاى مولاى غایب ما و بیان علائم و آثار آن حضرت است كه مایه بینش اهل نظر مى ‏باشد. و بدان كه این سه مكرمتى كه ذكر گردید، در صورتى براى مؤمن حاصل مى ‏شود كه در مجمع مؤمنین باشد كه در اجتماع و گرد هم‏آیى آنان خصوصیاتى است كه جز به آن حاصل نمى ‏گردد.

از جمله آن خصوصیات احیاء امر و اعلاء كلمه امامان بر حقّ ‏علیهم السلام و نشر حقایق و معارف ایشان و همبستگى مؤمنین در جهت یارى آنان، و دعا براى تعجیل فرج آنان‏ علیهم السلام مى ‏باشد.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :