تبلیغات
آفتاب پنهان - آمرزش گناهان
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
آمرزش گناهان
دلیل بر این - اضافه بر این‏كه مقتضاى شفاعت پیغمبر اكرم‏ صلى الله علیه وآله وسلم و آخرین جانشینان آن حضرت است - روایتى است كه در تفسیر امام‏ از رسول خدا صلى الله علیه و آله وسلم آمده كه فرمود: سوگند به آن‏كه مرا به حق، به پیامبرى برانگیخت كه مردى از پیروان ما گناهان و خطاهایى دارد كه از كوه‏ هاى احد و از زمین و آسمان چندین برابر بزرگ‏تر است، به مجرّد این‏كه توبه مى ‏كند و بر خودش ولایت ما را تجدید مى‏ نماید، گناهانش به زمین زده مى‏ شود شدیدتر از كوبیدن عمّار، این صخره را بر زمین است.[1]

مى ‏گویم: ظاهراً منظور از تجدید ولایت، اظهار امورى است كه بر التزام انسان به ولایت ائمه معصومین ‏علیهم السلام و توجه او نسبت به آنان و تسلیم نسبت به اوامرشان دلالت كند، و تردید نیست كه این امر با دعا براى فرج مولى صاحب الزمان ارواحنا له الفداء حاصل مى ‏شود، زیرا كه نشانه انتظار فرج آن‏ها و علامت التزام به ولایت ایشان است، و گرنه اصل عقیده قلبى نیازى به تجدید ندارد، هرچند كه قابل زیاد شدن مى ‏باشد.

و آنچه بیان داشتیم براى هوشمندان روشن است.

پی نوشت :
[1] تفسیر امام عسكرى: 518؛ و حكایت صخره سنگ بزرگى كه عمّار یاسر به پیشنهاد یهود و به اعجاز پیامبر اكرم‏صلى الله علیه وآله وسلم آن را برداشت و محكم بر زمین زد به تفصیل در آن آمده است. (مترجم).


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :