تبلیغات
آفتاب پنهان - معنای انتظاری که در این اخبار به آن امر گردیده است
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
معنای انتظاری که در این اخبار به آن امر گردیده است
انتظار حالتى است نفسانى كه آمادگى براى آنچه انتظارش را مى ‏كشیم، از آن بر مى ‏آید و ضدّ آن یأس و ناامیدى است، پس هر قدر كه انتظار شدیدتر باشد، آمادگى و مهیّا شدن قوى ‏تر خواهد بود، نمى ‏بینى اگر مسافرى داشته باشى كه در انتظار مقدمش به سر مى ‏برى، هرچه هنگام آمدنش نزدیك‏تر شود، مهیّا شدنت فزونى مى ‏یابد، بلكه احیاناً خوابت به بیدارى مبدّل مى ‏گردد، چون انتظارت شدید است.

و همان‏طور كه مراتب انتظار از این جهت متفاوت است از جهت محبّت نسبت به كسى كه در انتظارش هستى، نیز مراتب متفاوتى دارد، پس هر چه محبّت شدیدتر و دوستى بیشتر باشد، مهیّا شدن براى محبوب زیادتر مى ‏شود و فراقش دردناك‏تر مى‏ گردد، به گونه ‏اى كه منتظِر، از تمام امورى كه مربوط به حفظ خودش هست، غافل مى‏ ماند و دردهاى بزرگ و محنت‏ هاى شدید را احساس نمى ‏كند.

بنابراین مؤمنى كه منتظر آمدن مولایش مى ‏باشد، هر قدر كه انتظارش شدیدتر است، تلاشش در آمادگى براى آن به وسیله پرهیز از گناه و كوشش در راه تهذیب نفس و پاكیزه كردن درون از صفات نكوهیده و به دست آوردن خوى ‏هاى پسندیده بیشتر مى ‏گردد، تا به فیض دیدار مولاى خویش و مشاهده جمال انورش در زمان غیبتش رستگار شود، همچنان ‏كه براى عده بسیارى از نیكان اتفاق افتاده است.

و لذا امامان معصوم‏ علیهم السلام در روایاتى كه خواندى و غیر آن‏ها به پاكیزگى صفات و مقیّد بودن به انجام طاعات امر فرموده‏ اند. بلكه روایت پیشین ابو بصیر اشارت یا دلالت دارد بر این‏ كه رستگارى به مقام انتظار و نایل شدن به پاداش منتظران، به پرهیز و پروا از گناه و آراستگى به خوى ‏هاى پسندیده بستگى دارد.

چنان‏ كه حضرت صادق‏ علیه السلام فرمود: هر آن كس كه خواسته باشد از یاران قائم ‏ارواحنا له الفداء شود، باید كه منتظر باشد و باید در حال انتظار به پرهیزكارى و خوى‏ هاى پسندیده عمل نماید، كه هرگاه بمیرد و قائم به پس از مردنش بپاخیزد، پاداش او همچون كسى خواهد بود كه دوران حكومت، آن حضرت را درك كرده باشد... .

و بى ‏تردید هر قدر كه انتظار شدیدتر باشد، صاحب آن، مقام و ثواب بیشترى نزد خداى عزّوجلّ خواهد داشت. خداى تعالى ما را از مخلصان منتظرین مولایمان صاحب الزمان ارواحنا له الفداء قرار دهد .

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :