تبلیغات
آفتاب پنهان - آثار انتظار
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
آثار انتظار
كسى كه انتظار قیام مصلح جهانى را دارد در واقع، انتظار انقلاب و تحولى را دارد كه وسیع ترین و اساسى ترین انقلاب هاى انسانى در طول تاریخ بشر است؟ انقلابى كه همه شئون زندگى انسان ها را شامل مى شود.

انتظار، همیشه از دو عنصر نفى و اثبات تشكیل می شود، یعنى ناراحتى از وضع موجود، و عشق و علاقه به وضعیت بهتر . پس كسانى كه در انتظارند، اگر در ادعاى خود صادق باشند، باید این اَثار در اَن ها اَشكار شود:

1- خود سازی فردى: منتظِر، همیشه باید خود ساخته و اَماده باشد. براى تحقق بخشیدن به چنین انقلاب عظیمى، مردانى بزرگ مصمم، نیرومند، خودساخته، شكست ناپذیر و داراى بینش عمیق لازم است. خودسازى براى چنین هدفى، مستلزم به كار بستن برنامه هاى اجتماعى، فكرى و اخلاقى است.

2- خود سازی اجتماعی: منتظِر، علاوه بر خودسازى خویش، باید مراقب حال دیگران نیز باشد و علاوه بر اصلاح خویش، در اصلاح دیگران و جامعهْ خود نیز بكوشد. در میدان مبارزه، هیچ فردى نمى تواند از حال دیگران غافل بماند، بلكه موظف است هر نقطه ضعفى را كه در هركجا مى بیند، اصلاح كند و هر موضع اَسیب پذیرى را ترمیم نماید.

3- حل نشدن در فساد محیط : یكى از اَثار انتظار، عدم تسلیم در برابر آلودگى هاى جامعه است . هنگامى كه فساد فراگیر مى شود و بیشتر مردم را به آلودگى می كشاند، گاهى افراد پاك در یك بن بست روانى قرار می گیرند، و از اصلاحات، مأیوس مى شوند و فكر می كنند كار از كار گذشته است و دیگر امیدى براى اصلاح نیست، این نومیدى ممكن است اَنان را به صورت تدریجى به فساد و همرنگى با محیط بكشاند.

تنها چیزى كه مى تواند در آن ها روح امید بدمد و به مقاومت و خویشتن دارى دعوت كند، امید به اصلاح نهایى و ظهور مصلح جهانى است.

4- پایداری دربرابر رهبری های فاسد و مبارزه با فساد: هركس سرگذشت دستگاه هاى جبار بنى امیه، بنى عباس، امویین اندلس، سلاطین عثمانى و دیگر كسانى را كه بر جوامع مسلمان به اسم اسلام و حاكم مسلمان، در هند، ماوراء النهر، ایران، مصر شام و نقاط دیگر اَسیا، اَفریقا و اروپا مسلط شدند بخواند، مى فهمد كه چه وضع ناامید كنند ای پیش اَمد كه هدف هاى واقعى و اصولى اسلام، بیشتر از رسمیت افتاد و اصلاً مطرح نبود.

تنها چیزى كه مسلمانان را در برابر این وضعیت نگاه داشت و اَن ها را در حال اعتراض به اوضاع و تقاضاى اجراى برنامه هاى اسلامى دلیر می كرد، وعده هاى قراَن و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود كه:این دین از بین نمى رود و اَینده براى اسلام است. این وعد ها بود كه مسلمانان را در برابر حوادثى مانند تسلط بنى امیه، جنگ هاى صلیبى، هجوم چنگیز و سرانجام، استعمار قرن اخیر، پایدار نگه داشت و مسلمانان را علیه اَنان به جهاد و پیكار برانگیخت.

بنابراین مسلمان، تسلیم ظلم و فساد نمى شود و با ستمگران و مفسدان همراه و هم صدا نخواهد شد. [1]

البته اَثار النتظار، منحصر به این چهار اثر نیست. براى مطالعه بیشتر مى توانید به كتب دیگر مانند انقلاب جهانی مهدی اثر اَیت الله مكارم شیرازى، مبحث انتظار مراجعه نمایید.

پی نوشت :
[1] سیماى آفتاب حبیب الله طاهرى ص 211.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :