تبلیغات
آفتاب پنهان - انتظار و بهداشت روان
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
انتظار و بهداشت روان
در قلَه هرم اعتقادى شیعه، عقیده به مهدویت و انتظار براى ظهور و حكومت جهانى حضرت است . بنابراین رابطه انتظار و بهداشت روان، در حقیقت مبتنى بر رابطه دین و باورهاى دینى با بهداشت روان است. باورهاى دینى از طریق تغذیه روحى، معنابخشى به زندگى، اتصال به منابع قدرت، تخلیه هیجانى .... زمینه هاى آرامش و بهداشت روانى را فراهم می كند .

انتظار علاوه بر این كه از ابتلا به بیمارى هاى روانى. جلوگیرى می كند، زمینه رشد و ارتقاء توانمندى هاى فرد را در ایفاى نقش هاى اجتماعى، روانى و جسمى فراهم مى سازد. وقتى حالت انتظار در انسان پدید مى آید، مى شود امید و آمادگى و اشتیاق را در خود تجربه كرد. انتظار نور و عدالت، با رقه امید را در دل انسان زنده می کند .

آمادگى براى انتظار نیز به این معناست كه توانایى بردبارى بر تأخیرها و شكیبایى بر مشكلات ناشى از غیبت را داشته باشیم. و گواه صادق بر انتظار، شور و اشتیاق است كه از یك سو در غمِ فراق است و از دیگر سو در شوق وصال.

به طور كلى، امید، آمادگى و اشتیاق، شرایط روانى خاصى ایجاد می كند كه در جلوگیرى از بیمارى ها و ارتقاء توانمندى ها در مقابله با اضطراب ها نقش موثرى دارد.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :