تبلیغات
آفتاب پنهان - تداوم امامت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
تداوم امامت
این اندیشه كه پس از حضرت امام حسن عسكرى علیه السلام چه کسى زمام امور شیعیان را بر عهده خواهدگرفت، ذهن و دل بسیارى از یاران آن حضرت را به خود مشغول داشته بود و از این رو آن ها تلاش مى كردند در فرصت هاى نادرى كه توفیق زیارت حضرتش را مى یافتند به نوعى پرسش درونى خود را با امامشان مطرح كنند.

از جمله در یكى از روزها كه عثمان بن سعید عمرى یار و یاور باوفاى حضرت عسكرى علیه السلام نیز در مجلس آن حضرت حضور داشت، یكى از یاران ایشان پرسید: شما درباره این حدیث كه از پدران بزرگوارتان نقل شده چه مى گویید: زمین تا روز قیامت از حجت خدا بر بندگان تهى نمى ماند. وهركس كه بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلى از دنیا رفته است آن حضرت در پاسخ فرمود: آرى این سخن همانند روز حق است.

باز پرسید: اى پسر رسول خدا، پس چه كسى پس از شما امام و حجت خواهد بود؟

حضرت فرمود: پس از من، پسرم محمد، امام و حجت خواهد بود. هركسى بمیرد و او را نشناسد به مرگ جاهلى از دنیا رفته است. آگاه باشیدكه او را غیبتى است كه در آن نادانان به گمراهى مى افتند و اهل باطل هلاک مى گردند. هركس كه در این دوران براى ظهور تعیین وقت كند، دروغ مى گوید. سپس با سپرى شدن دوران غیبت او ظهور مى كند. گویا پرچم هاى سفیدى را كه در نجف كوفه بر بالاى سرش در اهتزاز است مى بینیم.[1]

با انتصاب حضرت مهدى ارواحنا له الفداء به عنوان دوازدهمین امام شیعیان، شجره طیبه امامت، برگ و بارى تازه یافت. [2]

پی نوشت ها :
[1] كمال الدین ج 2 ص 409.

[2] نشریه موعود شماره 20ص 51.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :