تبلیغات
آفتاب پنهان - اسماعیلیه
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
اسماعیلیه
همان اسماعیلیان، سبعیه، هفت امامى ها، باطنیان و فدائیان هستند.

فرقه اى از شیعه هستند كه سلسله ائمه را به اسماعیل- فرزند بزرگتر امام جعفر صادق علیه السلام- ختم می كنند و اسماعیل را امام هفتم مى دانند.

اسماعیل، پنج سال پیش از وفات پدر، در مدینه سال 145هـ در گذشت و در بقیع دفن شد. با این كه گروهى شاهد مرگ او بودند، طرفداران او ادعا كردند كه وى تا پنج سال پس از فوت پدر زندگى كرد و او را در بازار بصره مشاهده كردند و آن جا، مردى مفلوج را با مس دست شفا داد . آنان در اسلام حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم را ناطق، حضرت على علیه السلام را اساس، امام حسن و امام حسین و امام زین العابدین و امام باقر و امام صادق علیه السلام و پس از ایشان اسماعیل را ائمه هفتگانه دانسته اند.

محمد بن اسماعیل را قائم و خلفاى فاطمى را جزو امامان دور قائم مى دانند و می گویند هر امام را دوازده حجت باشد و هر یك از حجت ها در منطقه مخصوص از روى زمین، مأموریت دعوت و سرپرستى شیعه را به عهده دارند.

اسماعیلیه علم و اعتقاد را غایت وجود بشر مى دانند و به بهشت و دوزخ جسمانى قائل نیستند و بهشت را، نفس انسان كامل و دوزخ را نفس انسان جاهل و دور از خدا تأویل می كنند. [1]

پی نوشت :
[1] معارف و معاریف ج 2 ص 212.


هوای دل



اینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟







دیگر امکانات



این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :