تبلیغات
آفتاب پنهان - علت غیبت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
علت غیبت
در نامه مبارك حضرت ولى عصر ارواحنا له الفداء به شیخ مفید، علت غیبت و طولانى شدن آن چنین آمده است: فما یحسبنا عَنهُم الا ما یتصل بنا مما نکرهه ولا نوثره منهم [1]

باید بدانند كه جز برخى رفتارهاى ناشایسته آنان كه ناخوشایند ما است و ما آن عملكرد را زیبنده شیعیان نمى دانیم، عامل دیگرى ما را از آنان دور نمى دارد.

حقیقت این است كه انبوهى از روایات به صراحت، بیانگر این است كه تمام اعمال ما، در عصر هر امام و پیشوایى از پیشوایان معصوم در هفته دوبار، در روزهاى دوشنبه و پنج شنبه به امام راستین جامعه ارائه مى شود از این رو طبیعى است كه امام نمى پسندد كه شیعه او به راه انحراف و اشتباه و گناه آلوده شود و همین آلودگى به گناه است كه توفیق تشرف را از آنان سلب و آنان را از افتخار دیدار محروم مى سازد.

در همان نامه حضرت به شیخ مفید آمده است كه اگر پیروان و شیعیان ما-كه خدا آنان را در فرمانبردارى خویش توفیق ارزانى شان دارد به راستى در راه وفاى به عهد و پیمانى كه بر دوش دارند، همدل و یك صدا بودند، هرگز سعادت دیدار ما از آنان به تأخیر نمى افتاد.

به راستى او غیبت نكرده است، ما غفلت كرد ه ایم. هر چه هست از ماست و باید علَت غیبت را در خویش و رفتارمان جست و جو كنیم.

پی نوشت :
[1] بحارالانوارج 53 ص 176.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :