تبلیغات
آفتاب پنهان - سوره نساء
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
سوره نساء

آیه 159: و ان من اهل الکتاب الا لیومنن به قبل موته و....

و هیچ یك از اهل كتاب نیست جز این كه پیش از مرگ، به او ایمان مى آورد.

درباره ضمیر "مَوتهِ " دو احتمال است؟ یكى این كه به اهل كتاب برگردد و دیگر این كه به حضرت عیسى علیه السلام بنابر احتمال اول، معناى آیه شریفه این است كه "احدى از اهل كتاب نیست جز این كه پیش از مرگ، به حضرت عیسى علیه السلام ایمان آورد" و بنابر احتمال دوم، معناى آیه چنین خواهد بود احدى از اهل كتاب نیست جز این كه پیش از مرگ حضرت عیسى علیه السلام به او ایمان خواهد آورد. " برخى از مفسران اهل سنت كه احتمال اول را برگزیده اند ناچار شده اند كه توجیهات عجیبى را در مورد آیه شریفه ملتزم شوند، ولى بنا بر احتمال دوم، معناى آیه بسیار روشن است .

چون طبق عقیده قطعى مسلمانان، حضرت عیسى علیه السلام هنوز زنده است و پس از ظهور حضرت بقیة الله او نیز از آسمان نازل شده و از یاران و اصحاب آن حضرت خواهد بود [1] وچون به حضرتش اقتدا مى نماید، نصارى نیز به جهت اقتداى حضرت عیسى علیه السلام به حضرت صاحب الامر ارواحنا له الفداء در نماز، به آن حضرت ایمان مى آورند و یهود نیز به حضرت مهدى ارواحنا له الفداء مى گروند.

پی نوشت :
[1]تفسیر درالمنثور، ج2 ص 427.
هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :