تبلیغات
آفتاب پنهان - مهدى در قرآن
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
مهدى در قرآن
خداوند در قرآن كریم، در آیات متعددى وعده تشكیل حكومت واحد جهانى اسلام، بسط دین اسلام، غلبه آن بر همه ادیان، زمامدارى صلحا و ارباب لیاقت و پیروزى حزب الله را داده است. در این زمینه، آیات بسیارى در قرآن كریم وارد شده همه محققان امامیه، كتب مستقلى درباره مهدى در قرآن نگاشته اند كه از جمله آن ها كتاب المحجة فی منزل القائم فی الحجة تألیف محدث و مفسر خبیر سید هاشم توبلى بحرانى است.

مؤلف در این كتاب، یكصد و بیست آیه از آیات قرآن كریم را به استناد احادیث وارده، بر امام مهدى ارواحنا له الفداء تطبیق كرده است.
على اكبر مهدى پور نیز دركتاب سیماى امام زمان در آیینه قرآن ، یكصد و چهل آیه از آیات شریفه قرآن كریم را به استناد احادیث فریقین، بر امام مهدى ارواحنا له الفداء تطبیق كرده است .

على دوانى نیز دركتاب "مهدى موعود" كه ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار چاپ سنگى است، در باب پنجم، شصت و یك آیه از قرآن را كه در روایات اهلبیت علیه السلام تأویل به ظهور امام زمان ارواحنا له الفداء شده، آورده است.

در نویدهاى قرآن كریم، چهار ركن اساسى براى كارنامه قیام مصلح جهانى بیان شده است:

1 ـ حكومت واحد جهانى بر اساس توحید، به رهبرى موعود قرآن، تشكیل خواهد شد و اداره آن به دست مردم صالح و با ایمان واگذار خواهد گردید.

2 ـ برنامه هاى عالى اسلامى و نظام كامل حكومت "الله " در سرتا سر جهان، بدون كم وكاست، اجرا مى شود و همه احكام الهى به خود جامه عمل خواهد پوشید.

3 ـ بیم و هراس توده مردم از بین خواهد رفت و آرامش و امنیت كامل در سراسرگیتى بر قرار خواهد گردید. همگان خداى یكتا را پرستش خواهند كرد و هرگونه شرك و بت پرستى ریشه كن خواهد شد.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :