تبلیغات
آفتاب پنهان - انتظار در مسیحیت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
انتظار در مسیحیت
حضرت عیسى علیه السلام از میان مردم رفت.

گروهى از یاران وى گفتند: درست است كه او درگذشت و به خاك سپرده شد، ولى در روز سوم از قبر خود برخاسته و به آسمان رفته است و دوباره براى پادشاهى بر روى زمین برخواهد گشت.

همچنین گفتند: حضرت عیسى براى این كشته شد كه فداى گناهان مردم شود و مدعى شدندكه پیامبران پیشین درد و رنج و تصلیب وی را پیشگویى كرده بودند. از نظر مسیحیان، حضرت عیسى علیه السلام شهید نشد، بلكه قربانى گناهان مردم گردید.تا جایى كه تاریخ نشان مى دهد، این باور زیر بناى مسیحیت بوده است و مسیحیان در تبلیغات خود این مسأله را بسیار مطرح می كنند.

پس از صعود حضرت عیسى علیه السلام مسیحیان یقین داشتند كه او به زودى مى آید، زیرا از حضرت عیسى علیه السلام نقل مى شد كه درباره خود گفته است: پسر انسان خواهد آمد در جلال پدر خویش به اتفاق ملائكه خود، و در آن وقت هركس را موافق اعمالش جزا خواهد داد.

شوق ظهور عیسی مسیح علیه السلام مردم بر اثر علاقه شدید به بازگشت حضرت عیسى علیه السلام دچار توهمات شدند و تاریخ هایى را براى این رویداد پیشگویى كردند. این پیشگویى ها، مانند پیشگویى هاى مشابه آن در ادیان دیگر، غلط از آب در آمد و در نتیجه، رهبران دینى مردم را از این كار برحذر داشتند .

فرقه هاى منتظر ظهور متعددى پدید آمد كه پایه آن ما را بر این توهمات گذاشته بودند . مثلاً فردى به نام ویلیام میلر اعلام كرد حضرت عیسى علیه السلام درسال 843 1 تا 844 1م باز خواهد گشت. پیشگویى وى تحقق نیافت و خود او متعهد شد كه دیگر پیشگویى نكند.فرقة ادوِنیست هاى روز هفتم كه بر اثر پشگویى هاى این شخص پدید آمد، تا عصر ما باقى است.

گروهى از آناباپتیست ها در قرن شانزدهم، براى آماده كردن زمینه سلطنت هزار ساله حضرت عیسى علیه السلام برخاستند و برخى از شهرها را براى مدتى در اختیار گرفتند، ولى شورش آنان بى رحمانه سركوب شد.

ایروینگیان براى سرعت بخشیدن به ظهور آن حضرت، دوازده حوارى تعیین كردند، ولى از این ابتكار طرفى نبستند.

گروهى از آنان به نام نوایروینگیان براى آن حواریون جانشینانى تعیین كردند و به این حركت ادامه دادند . گواهان یهوه براى پذیرایى از حضرت عیسى علیه السلام و انبیاى پیشین در امریكا آپارتمان تهیه كردند.

مورمون ها، كریستادِلفین ها و برخى از فرقه هاى عجیب و غریب دیگر مسیحیت، براى شتاب دادن به ظهور حضرت عیسى علیه السلام به كارهایى از این قبیل دست زدند. [1]

پی نوشت :
[1] نشریه موعود شماره 11ص 18.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :