تبلیغات
آفتاب پنهان - چهره شناسى حضرت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
چهره شناسى حضرت
چهره شناسى یا قیافه شناسى، علمى است معررف كه از صورت پی به سیرت مى برند و آن را فراست نیز مى گویند. یكى از ویژگى هاى حضرت مهدى ارواحنا له الفداء این است كه شخصیت درونى انسان ها را از چهره شان مى شناسد و افراد صالح را از ناصالح تشخیص مى دهد و مفسدان را با همان شناخت به سزاى اعمالشان مى رساند.

امام صادق علیه السلام مى فرماید: هنگامى كه حضرت قائم قیام مى كند، احدى نمى ماند، مگر آن كه حضرت او را مى شناسد كه فردى صالح و نیك است یا منحرف و فاسد. [1] نیز مى فرماید: هنگامى كه قائم ما قیام كند، دشمنان ما را از چهره هایشان مى شناسد، آن گاه آنان را از پیشانى سر و پاهایشان مى گیرد و خود با یارانش، آنان را با شمشیر به قتل مى رسانند. [2] هم چنین مى فرماید: هنگامى كه قائم آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم قیام كند، دوستانش را به كمك قدرت تشخیصى كه دارد، از دشمنانش مى شناسد.

معاویه دشمنى مى گوید: امام صادق علیه السلام در رابطه با آیه یعرف المجرمون بسیماهم فیوخذ بالنواصی والاقدامِ. [3] بدكاران به سیمایشان شناخته مى شوند، پس موسى پیشانى آنان را با پاهایشان بگیرند.

فرمود: اى معاویه دیگران درباره آن چه مى گویند؟

عرض كردم: مى پندارند كه خداوند، روز قیامت، گناهكاران را از قیافه شان مى شناسد و از موهاى جلوى سر و پاهاى شان مى گیرد و آنان را در آتش مى اندازد.

امام فرمود: خداوند چه نیازى دارد كه مجرمان را از چهره شان بشناسد وحال آن كه آنان را آفریده است .

عرض كردم: پس معناى آیه چیست؟

فرمود: هنگامى كه حضرت قائم قیام كند، خداوند به او علم سیماشناسى عطا مى كند و حضرت دستور مى دهد، كافران را از سر و پا گرفته و با شمشیر، ضربات سختى بر آنان بزنند. [4]

پی نوشت ها :
[1] كمال الدین، ج 2 ص716 ، اثبات الهداة ج 3 ص 493، بحارالانوار ج 15 ص 58.

[2]احقاق الحق ج 31 ص 357، غیبة نعمانى ص 242، ارشاد ج 5 ص63.
[3] سوره الرحمن 41.
[4] بحارالانوار ج 52 ص321 ، المحجة ص 172 ، ینابیع المودة ص 429 به نقل از چشم اندازى به حكومت مهدی ارواحنا له الفداء طبسى ص 85.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :