تبلیغات
آفتاب پنهان - مهدویت از دیدگاه شیعه
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
مهدویت از دیدگاه شیعه
شیعه معتقد است كه مهدى، فاطمى است.

یعنى از فرزندان آن بانوى بزرگوار است و پسر امام حسن عسكرى علیه السلام و دوازدهمین امام و وصى و جانشین پیامبر است . شیعه برخلاف سایر فرق اسلامى معتقد است كه زمین هیچگاه خالى از حجت نخواهد بود.[1]

لذا یكى از امتیازاتش از سایر فرق، اعتقاد به مهدى موعود ارواحنا له الفداء با نام و نشان است.

شیعه درباره وجود حضرت مهدى ارواحنا له الفداء و ظهور او در آخرالزمان، كتاب هاى بسیارى تألیف كرده و مقالات و رساله هاى بسیارى نوشته است. این نوشتن عمدتأ از زمان امام حسن عسكرى علیه السلام شروع شده و تا عصر حاضر ادامه یافته است.

برخى از كتاب هاى شیعه كه درباره حضرت مهدى ارواحنا له الفداء نوشته شده چه مستقلاً و چه فصلى ازكتاب عبارتند از: اصول كافى از كلینى، كمال الدین ازصدوق، ارشاد از شیخ مفید، الوجیزه فى الغیبة از سید مرتضى علم الهدى، غیبة از شیخ طوسى، غیبة نعمانى از محمد بن ابراهیم نعمانى، الملاحم والفتن از سید بن طاووس، اعلام الورى از امین الاسلام طبرسى، المحجة فیما نزل فى القائم الحجة از سید هاشم بحرانى، بحارالانوار علامه محمد باقر مجلسى، اثبات الهدى از شیخ حر عاملى، نجم الثاقب از میرزا حسین نورى، منتخب الاثر از آیة الله صافى و ده ها كتاب دیگر .

پی نوشت ها :
[1] كافى ج1 كتاب الحجة.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :