تبلیغات
آفتاب پنهان - خواب مخزومی
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
خواب مخزومی
مخزومى، مردى از قبیله مخزوم است.در حدیثى از امام صادق علیه السلام كه از اجتماع یاران حضرت مهدى ارواحنا له الفداء سخن مى گوید آمده است: وقتى حضرت با یارانش در مکه گرد مى آیند، در كوچه هاى مکه به راه مى افتند، تا براى خود محل اقامتى پیدا كنند.

مردم مکه افراد ناشناسى را در میان خود مى بینند و مى گویند: تا به امروز آن ها را در این شهر ندیده ایم به ناگاه مرد مخزومى وارد مى شود و مى گوید: من خوابى دیده ام كه بسیار پریشان و نگران هستم. مردم مى گویند: بیا بر نزد فلان ثقیفى برویم چون به پیش او مى روند،مرد مخزونى چنین مى گوید ابرى را دیدم كه از اعماق آسمان ظاهر شد و به تدریج پایین آمد تا به نزدیكى كعبه رسید و آنگاه دور كعبه طواف نمود در این ابر، ملخ هاى فراوانى با بال هاى سبز بود كه تا مدتى بس دراز دور خانه خدا طواف مى كردند. آنگاه به چپ و راست پراكنده شدند، به هیپح آبادى نمى رسیدند جز این كه به خاكستر مى نشاندند. به هیچ قلعه اى نمى رسیدند جز این كه ویران مى كردند. سپس از خواب بیدار شدم و چون بید لرزیدم و تاكنون هم در ترس و وحشت هستم.

مرد ثقیفى مى گوید: امشب لشكرى از لشكرهاى الهى بر شهر شما وارد شده، كه شما را یاراى مقاومت در برابر آنها نیست. مردم مكه از شنیدن این حرف پریشان مى شوند و مى گویند چیز عجیبى به وجود آمده است.

در بامداد چنین شبى بیعت مبارك انجام مى پذیرد و مردم مكه نیز بیعت كرده و به سپاه حق ملحق مى شوند و خواب مخزومى و تعبیر ثقیفى تحقق مى یابد.[1]

پی نوشت ها :
[1] روزگار رهایی ج اص433هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :