تبلیغات
آفتاب پنهان - حكیمه خاتون
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
حكیمه خاتون
حكیمه خاتون، از بانوان خاندان امامت و رسالت و زنى با كفایت و مؤمنه بود.وى دختر امام جواد علیه السلام خواهر امام هادى علیه السلام و عمَه امام حسن عسكرى علیه السلام بود. امام هادى علیه السلام نرجس خاتون را به خواهرش حكیمه خاتون سپرد تا احكام و دستورات اسلام را به او بیاموزد.

حكیمه خاتون، شاهد ولادت امام زمان ارواحنا له الفداء بود و تاریخ و كیفیت ولادت حضرت مهدى ارواحنا له الفداء را همه از حكیمه خاتون نقل كرده اند.

حكیمه خاتون مى گوید: پس از چهل روز از ولادت حضرت مهدى ارواحنا له الفداء طبق دعوت امام حسن عسكرى علیه السلام به خانه اش رفتم وقتى وارد اطاق شدم، ناگهان دیدم همان كودك، چون آفتاب درخشنده در مقابل پدر راه مى رود و به اندازه یك فرزند دو ساله مى ماند. تعجب كردم و از امام پرسیدم: اى سرور من این كودك به اندازه دو سال رشد كرده است .

حضرت تبسمى كرد و فرمود: فرزندان پیامبران و جانشینان آنان كه به مقام پیشوایى و امامت برگزیده مى شوند، و رشدشان همانند سایرین نیست، بلكه وقتى یك ماه از عمرشان مى گذرد، چنان است كه بر دیگران یك سال گذشته باشد [1] حكیمه خاتون از محضر امام حسن عسكرى علیه السلام درخواست نمودكه در حق او دعاكند و از خدا بخواهد كه در زمان حیات امام علیه السلام از دنیا برود و چنین شد [2] مزار او در سامرا كنار حرم عسكریین است.

حكیمه خاتون، قابله حضرت مهدى ارواحنا له الفداء نیز بوده است [3] برخى منابع، یكى از نام هاى مادر حضرت مهدى ارواحنا له الفداء را حكیمه، ذكر كرده اند. [4]

پی نوشت ها :
[1]بحارالانوار، ج 51 ص 14.

[2]روزگار رهایى ج ا، ص 153.
[3]روزگاررهایى، ج 1 ص 12.
[4]امام مهدى ارواحنا له الفداء از ولادت تا ظهور سید محمدكاظم قزوینى ص 172.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :