تبلیغات
آفتاب پنهان - شهادت كنیزان به رؤیت حضرت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
شهادت كنیزان به رؤیت حضرت
افرادى كه در خانه امام حسن عسكرى علیه السلام مشغول خدمت بودند، به همراه برخى كنیزكان، از جمله كسانى بودند كه امام مهدى ارواحنا له الفداء را ملاقات كردند. مانند خدمتكار منزل طریف خادم و خادمه ابراهیم بن عبدة نیشابورى كه همراه آقاى خود به زیارت چهره مبارك امام ارواحنا له الفداء نایل گشت و ابوالادیان خادم و ابو غانم خادم نیز فردى به نام عقید خادم و پیرزنى خادمه و كنیز ابو على خیزرانى كه به امام عسكرى اش اهدا كرد، شهادت داده اند و از جمله كنیزانى كه حضرت را ملاقات كردند نسیم و ماریه مى باشند.

همچنین مسرور طبَاخ، غلام امام عسكرى علیه السلام نیز به دیدار امام زمان ارواحنا له الفداء اعتراف كرده است و همه آنان مانند ابو غانم خادم شهادت داده اند.

ابو غانم خادم مى گوید: خداوند به ابو محمد عسكرى علیه السلام پسرى عطا فرمود كه نامش را محمد گذارد و سه روز پس از ولادتش، طفل را به اصحاب و یاران خود نشان داد و فرمود: این ولى امر شما پس از من است، او خلیفه من بر شماست " او همان كسى است كه گردن ها در انتظار او كشیده خواهد شد و هنگامى كه زمین از ظلم و ستم پرگردد، او قیام كرده و آن را از عدل و داد پر خواهد ساخت".

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :