تبلیغات
آفتاب پنهان - ولادت امام زمان
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
ولادت امام زمان
ولادت حضرت مهدی ارواحنا له الفداء در شب جمعه ، نیمه شعبان سال 255 یا 256 هجری قمری بود. پس از اینكه دو قرن و اندی از هجرت پیامبر صلی الله علیه و آله و آله و سلم گذشت ، و امامت به امام دهم حضرت هادی علیه السلام و امام یازدهم حضرت عسكری علیه السلام رسید ، كم كم در بین فرمانروایان و دستگاه حكومت جبار ، نگرانی هایی پدید آمد . علت آن اخبار و احادیثی بود كه در آنها نقل شده بود : از امام حسن عسكری علیه السلام فرزندی تولد خواهد یافت كه تخت و كاخ جباران و ستمگران را واژگون خواهد كرد و عدل و داد را جانشین ظلم و ستم ستمگران خواهد نمود . در احادیثی كه به خصوص از پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم رسیده بود ، این مطلب زیاد گفته شده و به گوش زمامداران رسیده بود.

در این زمان یعنی هنگام تولد حضرت مهدی ارواحنا له الفداء ، معتصم عباسی ، هشتمین خلیفه عباسی ، كه حكومتش از سال 218 هجری آغاز شد ، سامرا ، شهر نوساخته را مركز حكومت عباسی قرار داد. این اندیشه - كه ظهور مصلحی پایه های حكومت ستمكاران را متزلزل می نماید و باید از تولد نوزادان جلوگیری كرد ، و حتی مادران بی گناه را كشت ، و یا قابله هایی را پنهانی به خانه ها فرستاد تا از زنان باردار خبر دهند. در زمان حضرت ابراهیم علیه السلام نمرود چنین كرد . در زمان حضرت موسی علیه السلام فرعون نیز به همین روش عمل نمود . ولی خدا نخواست .

همواره ستمگران می خواهند مشعل حق را خاموش كنند ، غافل از آنكه ، خداوند نور خود را تمام و كامل می كند ، اگر چه كافران و ستمگران نخواهند در مورد نوزاد مبارك قدم حضرت امام حسن عسكری علیه السلام نیز داستان تاریخ به گونه ای شگفت انگیز و معجزه آسا تكرار شد .امام دهم بیست سال - در شهر سامرا - تحت نظر و مراقبت بود ، و سپس امام یازدهم نیز در آنجا زیر نظر و نگهبانی حكومت به سر می برد به هنگامی كه ولادت ، این اختر تابناك، نزدیك گشت و خطر او در نظر جباران قوت گرفت ، در صدد بر آمدند تا از پدید آمدن این نوزاد جلوگیری كنند و اگر پدید آمد و بدین جهان پای نهاد، او را از میان بردارند. بدین علت بود كه چگونگی احوال مهدی (امام زمان ارواحنا له الفداء) ، دوران حمل و سپس تولد او ، همه و همه ، از مردم نهان داشته می شد ، جز چند تن معدود از نزدیكان ، یا شاگردان و اصحاب خاص امام حسن عسكری علیه السلام كسی او را نمی دید . آنان نیز امام زمان ارواحنا له الفداء را گاه بگاه می دیدند ، نه همیشه و به صورت عادی.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :