تبلیغات
آفتاب پنهان - شباهت به زكریّا
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
شباهت به زكریّا
زكریّا علیه السلام؛ فرشتگان او را ندا كردند در حالى كه به نماز ایستاده بود. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، - چنان‏كه گذشت - خداوند او را مورد خطاب قرار داد و همچنین فرشتگان در هر شب قدر او را ندا مى‏ كنند، و جبرئیل هم هنگامى كه با آن حضرت بیعت مى‏ كند، دست بر دست آن حضرت مى‏ نهد و مى ‏گوید: بیعت براى خدا. این خبر را راوندى در خرایج از حضرت ابوجعفر باقر علیه السلام آورده است. و در حدیث مفصّل كه در بحار از امام صادق‏ علیه السلام روایت شده آمده است: جبرئیل به آن حضرت عرض مى‏ كند: اى سرور من! فرمانت پذیرفته و دستورت اجرا مى ‏شود.

زكریّا علیه السلام؛ در مصیبت حضرت ابى عبد الله الحسین ‏علیه السلام سه روز گریه كرد، چنان‏كه در خبر احمد بن اسحاق در بخش دوم گذشت. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، تمام عمر و در همه زمانش بر آن حضرت مى‏ گرید، چنان‏كه در زیارت ناحیه آمده: (لَأَنْدُبَنَّكَ صَباحاً وَمَس‏آءً وَلَأَبْكِیَنَّ عَلَیْكَ بَدَلَ الدُّمُوعِ دَماً)؛ [1] شب و روز بر تو ندبه مى‏ كنم و به جاى اشك بر تو خون مى‏ گریم.

پی نوشت ها :
[1]بحار الانوار: 320/101


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :