تبلیغات
آفتاب پنهان - شباهت به هابیل
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
شباهت به هابیل
نزدیك‏ترین و خویشاوندترین افراد، هابیل را كشت - یعنى برادرش قابیل - خداوند متعال در كتاب عزیز خود مى‏ فرماید: (وَاتْلُ عَلَیْهِمْ نَبَأَ ابْنَی آدَمَ بِالحَقِّ إِذْ قَرَّبا قُرْباناً فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِما وَلَمْ یُتَقَبَّلْ مِنَ الاخَرِ قالَ لَأَقْتُلَنَّكَ قالَ إِنَّما یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ المُتَّقِینَ)[1] و بر آنان، داستان دو پسر آدم را به حقّ تلاوت كن، كه چون قربانى ‏اى تقدیم داشتند، از یكى از آنان پذیرفته شد و از دیگرى پذیرفته نشد، (قابیل به هابیل) گفت: تو را خواهم كشت. گفت: خداوند تنها از تقوى پیشگان مى ‏پذیرد.

همچنین نزدیك‏ترین و خویشاوندترین افراد، قصد كشتن امام قائم ارواحنا له الفداء را نمود و او عموى آن حضرت، جعفر كذّاب بود، كه از امام زین العابدین ‏علیه السلام آمده است كه فرمود: گویا جعفر كذّاب را مى ‏بینم كه سركش زمانش را بر تفتیش امر ولىّ خدا و آن ‏كه در غیب الهى محفوظ و بر حرم پدرش موكل است وادار كند، به خاطر جهل او به ولادتش و حرص بر كشتنش اگر بر او دست یابد از روى طمع در میراث پدرش تا آن را به ناحق بگیرد. [2]

پی نوشت ها :
[1]سوره مائده، آیه 27

[2]كمال الدین: 320

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :