تبلیغات
آفتاب پنهان - شباهت به هود
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
شباهت به هود
نام هود علیه السلام عابر است، و نوح‏ علیه السلام ظهورش را بشارت داد. در كتاب كمال الدین از امام صادق‏ علیه السلام آمده كه فرمود: هنگامى كه وفات نوح نزدیك شد، شیعیان و پیروان خود را فراخواند و گفت: بدانید كه پس از من غیبتى خواهد بود كه طاغوت‏ها ظاهر مى ‏شوند، و البته خداوند - عزّوجلّ - به وسیله قیام كننده‏ اى از فرزندانم كه هود نامیده مى‏ شود بر شما گشایشى مى ‏رساند. او هیبت و سكینه و وقار دارد، در خلقت و اخلاق شبیه من است، و خداوند هنگام ظهور او دشمنان شما را به وسیله باد هلاك مى ‏كند. پس پیوسته منتظر و مراقب ظهور و قیام هود بودند، تا این‏كه مدّت بر آن‏ها طولانى شد و دل بیشترشان را قساوت گرفت. سپس خداوند متعال پیغمبرش، هود را فرستاد، بعد از آن‏كه نومید شده بودند و بلا و گرفتارى وجودشان را پر كرده بود، و دشمنان به وسیله باد بدون نفع هلاك شدند، بادى كه خداوند متعال آن را در قرآن چنین توصیف كرده است: (ما تَذَرُ مِنْ شَیْ‏ءٍ أَتَتْ عَلَیْهِ إِلاَّ جَعَلَتْهُ كَالرَّمِیمِ)[1] بر هیچ چیزى نگذشت مگر این‏كه آن را همچون استخوان خاك شده ساخت. آن‏گاه غیبت بر او واقع شد تا این‏كه هود علیه السلام ظاهر گشت. [2] قائم‏ ارواحنا له الفداء را نیز با تمام خصوصیات پدران بزرگوارش مژده داده‏ اند، و غیبت و ظهورش را بیان فرموده ‏اند، كه پاره‏ اى از آن‏ها گذشت.

هود علیه السلام؛ خداوند - عزّوجلّ - كافرین را به وسیله او هلاك كرد، و باد عظیم را بر آن‏ها فرستاد، چنان‏كه خداوند مى‏ فرماید: (إِذْ أَرْسَلْنا عَلَیْهِمُ الرِّیحَ العَقِیمَ ما تَذَرُ مِنْ شَیْ‏ءٍ أَتَتْ عَلَیْهِ إِلاَّ جَعَلَتْهُ كَالرَّمِیمِ)[3] كه بر آنان تندبادى بى ‏باران فرستادیم كه بر هیچ چیزى نگذشت مگر این‏كه آن را همچون استخوان خاك شده ساخت. قائم ‏ارواحنا له الفداء نیز چنان است كه خداوند متعال به وجود او جمعى از كافرین را به وسیله باد سیاهى نابود مى ‏كند.

پی نوشت ها :
[1]سوره ذاریات، آیه 41

[2]كمال الدین: 145/1
[3]سوره ذاریات، آیه 41 و42

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :