تبلیغات
آفتاب پنهان - حضرت ابوالحس على بن موسى الرضاعلیه السلام
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
حضرت ابوالحس على بن موسى الرضاعلیه السلام
خداوند ریاست و مقام ظاهرى را براى آن حضرت قرار داد به طورى كه براى پدران طاهرینش واقع نشده بود، و تقیّه و ترس در زمان آن حضرت تا حدودى برداشته شد، قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز خداوند متعال ترسش را به امنیّت بدل خواهد ساخت و او را در زمین اقتدار و تسلّطى خواهد داد كه براى احدى از پیشینیان میسّر نشده است، و غلبه آن حضرت بر تمام جهان مانند غلبه سلطان روز است بر سلطان شب تار. مى‏ گویم: شاید نكته اینكه از آن حضرت به روز تعبیر شده آن است كه وقتى سلطان روز آشكار مى‏ شود، تاریكى شب را مقهور و مغلوب مى ‏نماید. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز همین‏طور است كه چون ظاهر شود، دولت باطل را مقهور ساخته و بر آن پیروز گردد.و نیز هنگامى كه روز فرا مى ‏رسد جهانى به نور خورشید روشن مى شود، همچنین قائم‏ ارواحنا له الفداء وقتى ظهور كند تمام جهان به نور آن حضرت روشن گردد به طورى كه مردم از نور خورشید و ماه بى ‏نیاز شوند - چنانكه در حدیث آمده - و نیز خورشید استفاده مى‏ كنند. قائم‏ ارواحنا له الفداء هم هنگامى كه ظهور مى‏ نماید، تمام مخلوقات از نور آن حضرت بهره مى ‏برند و هر یك به قدر ظرفیت و استعداد خود از وجود اقدسش استفاده مى‏ كنند.

على بن ابراهیم به سند صحیحى از حضرت ابوجعفر باقرعلیه السلام درباره آیه: وَالنَّهارِ إِذا تَجَلّى؛[1] سوگند به روز آن‏گاه كه تجلّى نماید. آورده كه فرمود: (روز) همان قائم ما اهل البیت است كه هرگاه بپاخیزد، بر دولت باطل پیروز مى ‏شود....[2] (تفسیر القمى: 425/2).

پی نوشت ها :
[1] سوره لیل، آیه 4

[2]تفسیر القمى: 425/2


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :