تبلیغات
آفتاب پنهان - آغاز امامت خاتم الاوصیاء ( ع)
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
دوشنبه 3 اسفند 1388 :: نویسنده : بهانه بودن

تنهای تنها نشسته است ؛ در پستوی خانه در سوگ پدر ... شیون ها، نشان از شهادت دارند. دوست و دشمن آمده اند. فرصت تماشای پیكر پاك پدر را ازچشمانی معصوم می ستانند و برای بدرقه ای غریبانه تا مسجد شهر می كشانند.

دشمنان، خرسند بودند و دوستان، ناامید؛ كه آوای غلامی نیك سیرت، آنان را نوید دیدار بخشید. خوبان باز می گردند. با دیدن كودك، سر به سجده می نهند و با او  تا همیشه  دست بیعت می دهند...

 آری، خورشید دین، هرگز غروب نمی كند.

 بیعت با خورشید، بیعت با بیداری است؛ از آ نگاه كه نگین كعبه ، در حضور خورشید رسالت و مرادش، تمام مظلومیت را در چشم هایش به نظاره نشست و چون بستگان او را عهدشكن یافت، به یاری اش شتافت. او كسی جز علی نبود كه نخستین سرود بیعت را در ده سالگی سرود و همواره پای بند پیمانش بود.

هشت سال بعد، هشت تن از مسافران مكه، ندای نیكی و رستگاری را از زبان محمد( ص) نیوشیدند و بیعت مولود كعبه را استمرار بخشیدند... سال ها بعد، دوازده سیاه پوش در سحرگاهان صحرای « منا » پیرامون آفتاب فروزان رسالت گرد آمدند و بیعتی دیگر، كه: به آفریدگار، شرك نورزند و حق زندگی را از فرزندانشان نستانند... و بیعت به « غدیر» رسید؛ در كنار بركه ای به وسعت دریا، با مولا.

و ما، اما چرا سكوت كرده ایم، چرا نشسته ایم؟ چرا عهدمان را گسسته ایم؟ دست های سبز و مهربان خورشید، از پشت ابرها، ما را به سوی خود فرا می خواند !

دیوارهای فاصله را برداریم تا بهار، زودتر برسد !                        

برای دیدن اندازه اصلی عکس بر روی آن کلیک کنید .

« ربیع » مجال و انگیزه ای دیگر برای عاشقانه ماندن است ؛ بهار در بهار، كه با بهار طبیعت نیز همراه است. خداوند ، به بركت وجود او، همگان را آفرید. اگر او نبود، هیچ كس نبود و هیچ چیز در دنیا، قرار نمی یافت.

و ما باید در ربیع، بهاری شویم. دست ها را برآریم و دل به موعود (عج) بسپاریم كه بیعت حضرتش بر گردن ماست. این شیوه بندگان است به اربابان !

« دعای عهد » را در سالروز شكفتن امامتش و غدیر انتظار، دست در دست یك دیگر  در مدارس، دانشگاه ها، حوز ههای علمیه و ... نثارش سازیم. پنجره ها را بگشاییم. زنگ ها را بنوازیم و ایمان بیاوریم اگر خویشتن خویش را بیاراییم، آفتاب پنهان، ظاهر خواهد گشت؛ وگرنَه، هرگز در انتظار گشایش نباشیم؛ كه شیخ بزرگوار: مفید( ره) فرمود : « حضور آشكار آن حضرت( عج) مانع دارد و مانع، ما  هستیم ! »

ربیع، فرصت خوبی است برای برداشتن حجاب ها و كوتاه كردن دیوارهای فاصله ... تا بهار، زودتر بیاید.

 

السلام علی رَبیع الانام ونَضرة الایّام

نوع مطلب : امام مهدی(عج)، 
برچسب ها :

نمایش نظرات 1 تا 30
هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :