صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
 • ویژگی های جامعه منتظر ظهور منجی

  بشر از روزی كه پا به عرصه گیتی نهاده در آرزوی یك زندگی اجتماعی خوش و سعادت‌بخش است، و در راه رسیدن به آن تلاش و كوشش می‌كند و همیشه از جان و دل خواستار یك عصر درخشان و اجتماع صالحی است كه ظلم و تعدّی در آن نباشد....

  ادامه مطلب ...
 • امام ، پناه از شیطان

  یکی از مهم ترین شؤون امام علیه السّلام که تأمین کننده‌ی اساسی ترین نیاز ما به ایشان است، ملجأ و پناه بودن امام علیه السّلام است...

  ادامه مطلب ...
 • عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

  یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که ...

  ادامه مطلب ...
 • زن منتظر و منتظر‌پروری

  در طول تاریخ تشیع، یكی از نقش‌های بی‌بدیل زنان، دفاع از ولایت و تلاش برای حفظ این ارزش الهی بوده است، به ویژه در عصر غیبت كه تقریباً امكان ایفای نقش مردان برای دفاع از ولایت، به سبب اختناق شدید، كم‌رنگ بوده است، زنان، فعالانه برای حفظ فرهنگ مهدویت در جامعه نقش آفرینی كرده‌اند...

  ادامه مطلب ...
 • ما بی صاحب نیستیم !

  آقای شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی فرمود: « یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة الله ارواحنا فداه ( یا یکی از اصحابشان ) مشرف شدم و ایشان را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی شد و مدام برف می بارید. سرما بحدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود. ...

  ادامه مطلب ...
شنبه 6 شهریور 1389 :: نویسنده : بهانه بودن

وقتی روز شمار بندگی را ورق می زنی ، الطاف رحمت ایزدی را در لابه لای روزها می بینی ، بعضی از ماه ها شور و حال دیگری دارند . اصلا رنگ و بوی خدا در آنها نمایان تر است .   رجب ، ماه خدا ؛ ماه خالی شدن از غیر خدا ، ماهی که ملائکه در زمین به دنبال جمع کردن استغفار مثل من و تو هستند . باید تخلیه شد . باید دید روزها را چگونه گذرانده ایم . تپش قلبهایمان با کدامین طنین موزون می نواخت .

آیا با نوای استغفار در این میکده دل را گشوده ای ؟ آیا ... 

گام ها را فراتر می نهیم تا به کعبه مقصود می رسیم  . شعبان از راه میرسد . آن هنگام که ظرف بندگی تو از تب هوای نفس اماره خالی شد ، شعبان با طلوعی سرشار و لبریز از شکوفه های محمدی و عطر آل الله از راه می رسد و قدم در خانه دل می گذارد . می آید تا این منزل را به دسته گل هایی از ذکر و معنویت بیاراید .  هر چه گام به جلوتر بر می داریم ، احساس سبکی در ماه ایجاد می شود و دیگر هنگامه جلای دل است . دلی که رجب را وقف پیرایش آن و شعبان را وقف آراستگی اش کرده ایم . مهربانا تو را شکر که اینگونه مرا ، اعضا و جوارحم را ، زبانم ، چشمم را ، گوشم را و همه وجودم را میهمان این خوان با کرامتت کرده ای ، میهمانی که حتی چشم بر هم نهادن آن نیز عبادت است .   

آرام آرام دلنشین و سبکبال پاسی را بر بال ملائک می گذرانیم و دستهای رمضان را در آغوش می گیریم . به میانه ماه خدا نزدیک شده ایم . نوای رحمت ایزدی به گوش می رسد . در قلب زمان اعظم ملائکه آسمان بر زمین می آیند تا بالهایشان را فرش پای ملکوتیان کنند . آمدند تا تو را بخرند . می آیند تا تو را نزد آن معبودی ببرند که خریدار آدمی است .

برای دیدن اندازه اصلی عکس بر روی آن کلیک کنید .

و آنجاست که این عبد سرا پا تقصیر روی به سوی حقیقت عالم می کند و منشور آینده ای مبهم را از دست مولایمان حجت بن الحسن (عج) بر می گیرد .   خدایا چه می شود ما را این شب ، این شب پر از رحمت و برکت ، اما رسم مجنون شدن را نمی دانیم .

 

نمی دانیم که اگر لیلای عالم کاسه گدایی تو را می شکند ، تو را دوست دارد و در انتظار یک نگاه پر از نیاز توست . شب قدر آمده است تا تویی که خسته از عالم دنیایی ، خسته بندگی تن شده ای ، چنگ در ریسمان معنویت زنی و قرآن را که سرچشمه معنویات عالم است با زبان اشک بخوانی ؛ با زبانی که کیمیای جلای دل است . 

 لطیفا ! حال که در رحمتت را به روی ضعیفان و ثروتمندان معنویت گشوده ای و حال که من ناچیز قلب رمضان را که با شستن خون در رگها جاری می کند ، در آغوش خود می فشارم ، چگونه می شود این عاشقی که در دام بلای دوست گرفتار است به خود واگذاری ؟   چگونه می شود آن حال و هوای شبهای قدر را از من بستانی تا در این بحر فانی دست و پا زنم ... چگونه ؟

ای محبوب من ! با همه نیاز به درگاه تو آمده ام تا قلم عفو بر دریای گناهانم بکشی که با دیدگانی پاک به زیارت حجت بن الحسن (عج) برسم .

ای محرم راز ! با دل پر سوز و گداز ، آمده ام تا در شب قدر حلقه گمشده انسانیتم را بیابم که مگر سالک را تو شوم . 

ای خدا بی نیاز ! با عطش و عشق و نیاز آمده ام تا به حق بهترین بندگانت ، به حق سید رسولانت به ناله های عصمت عالم ، ما را هم رنگی الهی بزنی تا خدایی خدایی شویم . 

( آمین یا رب العالمین )   

 

نوع مطلب : مناسبتها، 


درباره وبلاگاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...

نوای مهدوی

این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :