تبلیغات
آفتاب پنهان - شب قدر ؛ شب پیرایش دل
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
شنبه 6 شهریور 1389 :: نویسنده : بهانه بودن

وقتی روز شمار بندگی را ورق می زنی ، الطاف رحمت ایزدی را در لابه لای روزها می بینی ، بعضی از ماه ها شور و حال دیگری دارند . اصلا رنگ و بوی خدا در آنها نمایان تر است .   رجب ، ماه خدا ؛ ماه خالی شدن از غیر خدا ، ماهی که ملائکه در زمین به دنبال جمع کردن استغفار مثل من و تو هستند . باید تخلیه شد . باید دید روزها را چگونه گذرانده ایم . تپش قلبهایمان با کدامین طنین موزون می نواخت .

آیا با نوای استغفار در این میکده دل را گشوده ای ؟ آیا ... 

گام ها را فراتر می نهیم تا به کعبه مقصود می رسیم  . شعبان از راه میرسد . آن هنگام که ظرف بندگی تو از تب هوای نفس اماره خالی شد ، شعبان با طلوعی سرشار و لبریز از شکوفه های محمدی و عطر آل الله از راه می رسد و قدم در خانه دل می گذارد . می آید تا این منزل را به دسته گل هایی از ذکر و معنویت بیاراید .  هر چه گام به جلوتر بر می داریم ، احساس سبکی در ماه ایجاد می شود و دیگر هنگامه جلای دل است . دلی که رجب را وقف پیرایش آن و شعبان را وقف آراستگی اش کرده ایم . مهربانا تو را شکر که اینگونه مرا ، اعضا و جوارحم را ، زبانم ، چشمم را ، گوشم را و همه وجودم را میهمان این خوان با کرامتت کرده ای ، میهمانی که حتی چشم بر هم نهادن آن نیز عبادت است .   

آرام آرام دلنشین و سبکبال پاسی را بر بال ملائک می گذرانیم و دستهای رمضان را در آغوش می گیریم . به میانه ماه خدا نزدیک شده ایم . نوای رحمت ایزدی به گوش می رسد . در قلب زمان اعظم ملائکه آسمان بر زمین می آیند تا بالهایشان را فرش پای ملکوتیان کنند . آمدند تا تو را بخرند . می آیند تا تو را نزد آن معبودی ببرند که خریدار آدمی است .

برای دیدن اندازه اصلی عکس بر روی آن کلیک کنید .

و آنجاست که این عبد سرا پا تقصیر روی به سوی حقیقت عالم می کند و منشور آینده ای مبهم را از دست مولایمان حجت بن الحسن (عج) بر می گیرد .   خدایا چه می شود ما را این شب ، این شب پر از رحمت و برکت ، اما رسم مجنون شدن را نمی دانیم .

 

نمی دانیم که اگر لیلای عالم کاسه گدایی تو را می شکند ، تو را دوست دارد و در انتظار یک نگاه پر از نیاز توست . شب قدر آمده است تا تویی که خسته از عالم دنیایی ، خسته بندگی تن شده ای ، چنگ در ریسمان معنویت زنی و قرآن را که سرچشمه معنویات عالم است با زبان اشک بخوانی ؛ با زبانی که کیمیای جلای دل است . 

 لطیفا ! حال که در رحمتت را به روی ضعیفان و ثروتمندان معنویت گشوده ای و حال که من ناچیز قلب رمضان را که با شستن خون در رگها جاری می کند ، در آغوش خود می فشارم ، چگونه می شود این عاشقی که در دام بلای دوست گرفتار است به خود واگذاری ؟   چگونه می شود آن حال و هوای شبهای قدر را از من بستانی تا در این بحر فانی دست و پا زنم ... چگونه ؟

ای محبوب من ! با همه نیاز به درگاه تو آمده ام تا قلم عفو بر دریای گناهانم بکشی که با دیدگانی پاک به زیارت حجت بن الحسن (عج) برسم .

ای محرم راز ! با دل پر سوز و گداز ، آمده ام تا در شب قدر حلقه گمشده انسانیتم را بیابم که مگر سالک را تو شوم . 

ای خدا بی نیاز ! با عطش و عشق و نیاز آمده ام تا به حق بهترین بندگانت ، به حق سید رسولانت به ناله های عصمت عالم ، ما را هم رنگی الهی بزنی تا خدایی خدایی شویم . 

( آمین یا رب العالمین )   

 

نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها :

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :