تبلیغات
آفتاب پنهان - زكریای نبی( ع) و مصیبت حسین( ع)
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان

عرض كردم: به من از تأویل «كهیعص» بگویید.

فرمود: این حروف از رموز غیبت است كه خداوند بنده خود زكریا را بدان مطلع كرد و برای محمد( ص) قصه گفت. زكریا از پروردگارش خواست كه نام پنج تن را به او بیاموزد، لذا جبرئیل آمد و آن ها را به او آموخت.

شیخ طبرسی( ره) در « احتجاج »  ضمن یك حدیث طولانی  در داستان شرفیابی سعد بن عبدا... اشعری ( ره) به حضور امام مهدی( عج) و پرسش هایی از وی گوید:عرض كردم:

به من از تأویل «كهیعص» بگویید. فرمود: این حروف از رموز غیبت است كه خداوند بنده خود زكریا را بدان مطلع كرد و برای محمد( ص) قصه گفت. زكریا از پروردگارش خواست كه نام پنج تن را به او بیاموزد، لذا جبرئیل آمد و آن ها را به او آموخت.

زكریا هر وقت نام محمد و علی و فاطمه و حسن را می برد، دلش باز می شد و اندوهش برطرف می گشت. ولی چون نام حسین را می برد، گریه گلویش را می گرفت و گیج می شد.
 یك روز عرض كرد: معبود من، مرا چه شده كه چون نام چهارتن را می برم، تسلی می یابم. چون نام حسین را می برم اشكم می ریزد وناله ام سر می كشد.

خدای تبارك و تعالی سرگذشت او را برایش در كلمه «كهیعص» بازگو نمود. چون زكریا این را شنید، سه روز از  مسجد خود بیرون نرفت و كسی را هم نپذیرفت و به گریه و ناله رو آورد و برای او نوحه م یخواند...

پس از آن ( زكریا) همیشه می گفت: معبودا، به من پسری بده كه در پیری نور چشمم باشد و چون به من عطایش كردی محبوب من نسازش و پس از آن مرا داغدار او كن، چنان چه دوستت محمد را داغدار فرزندش می كنی. و خدا یحیی را به او داد و داغش را به دلش نهاد. مدت حمل یحیی شش ماه بود و سر از بدنش جدا كردند. حسین هم چنین است.


 


 برگرفته از ترجمه نفیس المهمومحاج شیخ عباس قمی  صفحه 64 و 65

 

 

نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها :

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :