تبلیغات
آفتاب پنهان - در هوای خورشیدی‏ ات
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
سه شنبه 24 خرداد 1390 :: نویسنده : بهانه بودن
از تمام آسمان‏ها صدایت را می‏ شنوم و نجوای شبانگاهی‏ ات را با گونه‏ های خیسی که عطش روزهای نیامده را سیراب می ‏کند.از تمام آسمان‏ها، رد گام‏های مهربانت را به چشم می‏ کشم. کعبه در پوست خود نمی‏ گنجد، دلش برای میلاد توست که می‏ تپد.

نجوای ملایم ملائک، در نسیم شناور است و کعبه، آغوش گشوده توست تا آمدنت را از شور سال‏های مقابل آکنده کند. می‏ آیی تا نخل‏های جهان، به شانه‏ های ستبرت تکیه دهند.می‏ آیی تا چاه، زمزمه غربتش را برای تو موج بزند.می ‏آیی تا از سوز شبانگاهی ‏ات، کائنات را به لرزه درآوری و در کوچه ‏های غبارآلود آسمان، ولوله بیندازی.

می ‏آیی و کعبه، سرشارتر از همیشه، منتظر میلاد توست!چشم‏ هایت را می ‏گشایی تا سال‏ها رنج سرشارت را در چاه، اشک بریزی.می‏ آیی تا نجوای کبود فاطمه را بشنوی و صبرت در تمام کناره ‏ها منتشر شود.می‏ آیی و صدای قدم‏ هایت را خوب می‏ شناسند یتیمان کوفه. کعبه در هوای خورشیدی‏ ات نفس می‏ کشد.
برای دیدن اندازه اصلی عکس بر روی آن کلیک کنید.

دریچه‏ های روز، باز می‏ شوند و ملائک، کِل می‏ کشند و تو چشم می‏ گشایی. روبه ‏روی خاک و این همه نامردی در مقابلت قد می‏ کشد. روز، به یمن نگاهت برمی‏ خیزد و به سماع می‏ نشیند. زمان، شتاب گرفته است و تو در آغوش مادر آرام شده‏ ای تا فردا، کوچه‏ های سرشار از شیطان، از صلابت گام‏ هایت خواب آشوب شوند.


کعبه، طلوعت را فراموش نمی‏ کند، ای که دست‏های مهربانت، ستون استوار عدالت! تو، تمام سالیان کودکی‏ ات را هم مرد زیسته ‏ای.

چگونه توصیف کنم لحظه‏ هایی را که در هیچ واژه‏ای نمی‏گنجد؟

چگونه به شرح بنشینم شور و شوق دقایقی را که هیچ‏کس تاب شرح آن را ندارد؟

چگونه، باید از علی گفت؟ از او که سرمایه هستی و اکنون ما است.

کعبه، در پوست خویش نمی‏ گنجد؛ از آمدن ابرمردی که دنیا انتظار دیدنش را می‏ کشد. کعبه اگر میان چاک کرده است، از شوق نگاه به جمال آسمانی اوست. دامان کعبه، فرش قدم‏ های آسمان علی است. علی فرزند کعبه است؛ مگر نه اینکه مریم را از بیت المقدس بیرون راندند تا در حریم الهی کودکی به دنیا نیاید، ولی اینجا کعبه پیرهن دریده و جامه پاره کرده تا مأوایی باشد بر فاطمه بنت اسد، تا جایی باشد که «ید اللّه‏»، امیرالمؤمنین، علی علیه ‏السلام گام بر خاک بگذارد؟!

در سینه کعبه، کهکشانی از نور متولد شده است و اقیانوسی از عشق به تلاطم درآمده است. کعبه تاب ندارد؛ کعبه در پوست خویش نمی‏ گنجد.حالا دیگر علی، دردانه آفرینش است و سرمایه وجود.آسمان‏ها را به نیت چشم دوختن به او آفریده‏ اند و خورشید و ماه را برای بوسه زدن بر قدم ‏هایش.


زمین را خلق کرده ‏اند تا بر گام ‏هایش سر تسلیم فرود بیاورد.
نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها :

نمایش نظرات 1 تا 30
هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :