صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
حمایت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 15 مهر 1390 :: نویسنده : بهانه بودن
شمیم عطر ولایت ، هوای تنفس را سرشار و تلالو آیینه ها ، آیین نور را متجلی کرده است . در همه سو ، جوانه ی دعا روییده ، درختِ استغاثه گُل داده و میوه ی ایمان ، شکوهمندانه از همه جا متبلور شده است .

بر پای نمی توانم بود ! جاذبه ای از درون ضریح ، مرا به خویشتن می خواند . گامی چند فرا می نهم و بر دامن شاخه های روشنایی که از پایگاه خورشید می تراود ، پناه می برم . خلسه ای روحانی ، لحظه هایم را را پر بار می کند . زلال زمزمه ها را صریح و رسا می شنوم و دست های نیازمند عاشقانی را می بینم که دانه های بلورین اشک را ، خالصانه به پیشگاه دوست هدیه می دهند و دست های نوازشگر ایمان را به گرمی می فشارند.

برای دیدن اندازه اصلی عکس لطفا بر روی ان کلیک کنید.
بلورهای مکاشفه عشق ، از هر زاویه ای پیداست . شبنم معرفت بر گل گونه ها هویداست . لهجه های محلی به نیاز و راز ، زبان رایج مردم اینجاست . حرف ها و خواسته ها همه بوی بهار می دهند ، بوی عطر ولایت ، آبشار جاری این مکان است و رودی از نور تلاوت و لحظه های خلوت پر حلاوت ، در زمینه ای از آبی خلوص ، رها شده است .


مردمانی بسیار ، سوار بر کشتی اعتقاد ، بادبان های بلند زیارت نامه را به تبرک می افرازند و خویشتن را به مرز ملکوت می رسانند . این جا ، ساحل دریای عرش خداست و این جا غبطه گاه ملایک آسمان هاست . این جا ، مومنان زیبا ترین چکامه ها را می سرایند و صله ی رحمت و آمرزش و حاجت روایی می گیرند .

این جا هر آنکه هست بر رفیع ترین قله ی نیایش ، پرچم تسلیم را به اهتزاز در می آورد و روح دریایی خویش را به ملکوت صادر می کند!

همه زاهدان و عابدان ، اینجا به خاک می نشینند و افلاک را می نگرند . در این طواف گاه ، کیمیای تقطیر دل ، رازناک ترین موجودی زائران است . این گلستانه را صفای زنبق ، شکوه شقایق ، عطر سوسن ، حجب مریم ، حُسن نرگس ، نجابت کوکب و طراوت همه گل های سرخ و آتشین ، آراسته و سبدهای بشارت را سرشار کرده است.

سلسله ای از بی رنگان خالص ، در نشئه ای از تنهایی ، به سلوک دقایق پرمعنای حیات پرداخته اند و به دژ عصمت ، پناه آورده اند . من نیز همراه این خیل عظیم ، شفا جوی مشتاقی هستم که کتاب تضرع را باز کرده ام ، نماز نیاز می خوانم و  زیارت نامه ی محبت زا زمزمه می کنم .

ای آفتاب ، ای خورشید رخشان هشتم ، ای پناهگاه همه غریبان ! به ضمانت غزال رمیده ی دلم قیام کن تا به آبشخور ایمان و معرفت و فلاح نایل آید و با پاسخی سپید ، از پایگاه عشق تو به دامان زندگی برگردد...آمین

نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها :

نمایش نظرات 1 تا 30
هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: