تبلیغات
آفتاب پنهان - هدیه‏ ای از طرف خدا
 
 
صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
 • ویژگی های جامعه منتظر ظهور منجی

  بشر از روزی كه پا به عرصه گیتی نهاده در آرزوی یك زندگی اجتماعی خوش و سعادت‌بخش است، و در راه رسیدن به آن تلاش و كوشش می‌كند و همیشه از جان و دل خواستار یك عصر درخشان و اجتماع صالحی است كه ظلم و تعدّی در آن نباشد....

  ادامه مطلب ...
 • امام ، پناه از شیطان

  یکی از مهم ترین شؤون امام علیه السّلام که تأمین کننده‌ی اساسی ترین نیاز ما به ایشان است، ملجأ و پناه بودن امام علیه السّلام است...

  ادامه مطلب ...
 • عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

  یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که ...

  ادامه مطلب ...
 • زن منتظر و منتظر‌پروری

  در طول تاریخ تشیع، یكی از نقش‌های بی‌بدیل زنان، دفاع از ولایت و تلاش برای حفظ این ارزش الهی بوده است، به ویژه در عصر غیبت كه تقریباً امكان ایفای نقش مردان برای دفاع از ولایت، به سبب اختناق شدید، كم‌رنگ بوده است، زنان، فعالانه برای حفظ فرهنگ مهدویت در جامعه نقش آفرینی كرده‌اند...

  ادامه مطلب ...
 • ما بی صاحب نیستیم !

  آقای شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی فرمود: « یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة الله ارواحنا فداه ( یا یکی از اصحابشان ) مشرف شدم و ایشان را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی شد و مدام برف می بارید. سرما بحدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود. ...

  ادامه مطلب ...
جمعه 6 آبان 1390 :: نویسنده : بهانه بودن
علی جان!

شریک زندگی‏ ام، شریک دینم و شریک عشقم!

زهرایت آمده است تا دستانش را وقف نوازش روح زخمی‏ ات کند تا آثار رنج‏ های زندگی از خاطرات محو شود.او از طرف خدا آمده است تا در تنهایی‏ های مردانه ‏ات، با تو هم گریه شود.

مگر نه آنکه فرموده‏ اند «جهاد زن، خوب همسرداری است».

زهرای تو، نیت خیر کرده است تا در این جهاد الهی، توفیق شهادت بیابد و نزد خدای عشق روسپید شود.

او هرگز از تو چیزی نخواهد خواست که تو را به سختی بیندازد و یا از توانت فراتر باشد تا فاطمه ‏ات علیهاالسلام هست، اجازه نخواهد داد که شانه‏ های مهربانت از اندوه بلرزد و چشمان نازنینت به اشک، تر شود.

برای دیدن اندازه اصلی عکس بر روی آن کلیک کنید.زهرا علیه االسلام در کنارت می‏ ماند، تا وقتی که تازیانه‏ ها میان دست او و تو فاصله بیندازد.

دشت و دریا، جملگی، پر از کلمات سحرانگیز صبح شده‏ اند. «چه فرخنده شبی» را ستارگان انتظار کشیده بودند!

همه جا سفره‏ های مهرآفرینِ «مبارکباد» گسترده شده است.

نام علی علیه‏ السلام و فاطمه علیها السلام ، لب‏ها را به شادی واداشته است. نوبت عاشقی را در چشم‏هایِ اکنون می ‏شود خواند. سرود یکدلی در گیسوان نخلستان پیچیده است.

آسمان در گوشه‏ای از زمین نشسته است؛ با ادب و احترام تا از این مجلس باصفای صمیمیت، نکته برداری کند. دلدادگی‏ ها، قاصدی فرستاده ‏اند تا مهر علی و فاطمه را بشارت آوَرَد. دنیا، درس ‏آموز نوربارانی این عشق است.

آوای خوشِ تغّزل در این پیوند، شاعران را به سمت شگفت‏ آوری گل‏ها کشانده است. هر سو نگاه می‏کنی، شادی سوسو می‏زند «ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما» درود بر پیامری که این دو نور مشابه را با دستان سرشار از میمنت، به امتزاج درآورد.

دل را باید گفت تو از این مجلس بی‏ریا چقدر فاصله داری؟

مبادا سهمی از شادی نبری! مبادا بی ‏بهره‏مندی و به کامی، تنها نظاره‏گر باشی!

چیست این حس شگفت که بر سینه زمان چنگ می‏زند؟

چیست این رونق بهاری که در لحظه ‏های خلقت طنین می‏ افکند؟ آیا کسی هست که زمزمه سبزترین پیوند آفرینش در ملکوت را بشنود و نداند که امشب چه شبی است؟!

هیچ عابری نیست که امشب در کوچه حضور قدم بگذارد و با کوله‏ باری از نور و تبسم، بن ‏بست‏ های حرکت را درننوردد.

وقتی بدانی شرقی‏ ترین لحظه زمین فرا رسیده، تعجب نخواهی کرد اگر امشب را شب انعکاس آسمان، شب تفسیر خدا در زمین بخوانند. شب رویش لبخند بر شادمانه‏ ترین گلدسته تجلی فرا رسیده است.
نوع مطلب : مناسبتها، 


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...

نوای مهدوی

این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :